Widok morza, jego zapach i szum wpływają na nas kojąco. Wielki błękit łagodzi stres i napięcie, relaksuje i dodaje energii. Często wyjeżdżamy nad morze właśnie po to wyciszenie i naładowanie życiowych baterii. Nie od dziś wiadomo, że morski mikroklimat wpływa również na nasze zdrowie fizyczne. Morskie powietrze bogate jest w korzystne dla organizmu pierwiastki, zwłaszcza jod. Zbawiennie wpływa na osoby borykające się z problemami oddechowymi i alergiami.

Klimat morski a skóra

Pobyt nad morzem jest korzystny także dla naszej skóry. Morska woda bogata jest w sole mineralne, które dotleniają, nawilżają i oczyszczają skórę. Każdy, kto kiedykolwiek kąpał się w morzu wie, że po takiej kąpieli nasz naskórek staje się gładki i lepiej napięty. Co więcej, minerały morskie są wykorzystywane w terapii i pielęgnacji skór alergicznych, atopowych i z łuszczycą. Prozdrowotne właściwości morskiego klimatu zafascynowały technologów do tego stopnia, że rozpoczęli poszukiwania składnika, który, dodany do kosmetyków, mógłby wspierać funkcje skóry.

Korzystne mikroorganizmy

Naukowcy odkryli, że w pobliżu morza emitowane są cząsteczki oddziałujące na nas terapeutycznie. Dokładniej – są one obecne w morskiej bryzie, czyli wietrze, który wieje w kierunku od morza do wybrzeża na skutek nagrzewania lądu przez słońce. W cząsteczkach tych znaleziono mikroorganizmy Micrococcus sp. Poddane procesowi rozpadu (lizy) i fermentacji – stały się prekursorem dla rewolucyjnego składnika Micrococcus Lysate Ferment.  Z mikroorganizmów tych wyizolowano również enzym, który pomaga w naprawie DNA komórek skóry uszkodzonego na skutek działania promieni UV.

Micrococcus Lysate Ferment

Wykazano, że składnik ten potrafi zredukować wpływ stresu emocjonalnego na skórę. Stres emocjonalny wpływa na przyspieszenie procesów starzenia, uszkadza komórki skóry i prowokuje stan zapalny głównie poprzez uwalnianie kortyzolu. Badania pokazały, że Micrococcus Lysate zmniejsza poziom tego hormonu w skórze i przywraca równowagę bariery naskórkowej. W ten sposób chroni skórę przed utratą naturalnego nawilżenia. Ferment zawiera związki aktywne, takie jak aminocukry, lipidy czy peptydy. Substancje te znane są ze swoich właściwości regenerujących i antyoksydacyjnych.
Składnik jest również naturalnym postbiotykiem, który wspiera mikrobiom skóry i odbudowę struktur, które decydują o jej elastyczności i jędrności.

Terra Fluida

W laboratoriach AYUNA dostrzeżono ogromny potencjał fermentu i wykorzystano jego wpierające działanie w błękitnej masce Terra Fluida. Maska ma za zadanie pobudzać naturalny przepływ płynów znajdujących się w skórze, by w ten sposób wpierać jej oczyszczanie i regenerację. Tak jak morze wspiera zdrowie całego organizmu. Inspirowana potencjałem płynącym z morza wykorzystuje mądrość jaką daje nam natura.