PSYCHOLOGICZNY WYMIAR SKÓRY

Małe kroki, wielkie zmiany

Wszyscy prowadzimy bardzo aktywny tryb życia. Mimo jego szybkiego tempa mamy jednak coraz mniej czasu, co powoduje, że nasze codzienność staje się coraz bardziej nerwowa i stresująca.

Czy istnieje na to antidotum? Hipokrates, “ojciec medycyny”, stwierdził, że wewnętrzny brak równowagi może być uzdrowiony poprzez dobre odżywianie i odpoczynek ciała i umysłu.

Odpoczynek przywraca równowagę ciała, aktywując tym samym procesy regeneracji. Cisza i spokój, skupienie na swoim wnętrzu  i czyste środowisko naturalne to istotne elementy na drodze do odzyskania wrodzonej zdolności naszego ciała do samonaprawy.

AYUNA – Less is Beauty pragnie pomóc Ci zwrócić większą uwagę na Twoje ciało. Zainspirowani osiągnięciami psycho-dermatologii, które ukazują emocjonalny wymiar skóry, stworzyliśmy BEAUTIFULNESS, dyscyplinę, która adaptuje nauki mindfulness do sfery piękna i stymuluje połączenie skóra-mózg poprzez osobistą pielęgnację. Wiemy, że obniżenie poziomu stresu jest kluczowym czynnikiem, dzięki któremu skóra staje się piękniejsza.

BEAUTIFULNESS opiera się na trzech kluczowych filarach:

OCZYSZCZANIE

Podstawowy krok w każdym aspekcie życia

Jednym ze sposobów na odpoczynek ciała jest oczyszczanie. Usuwanie zanieczyszczeń ze skóry to podstawowy krok w każdym rytuale pielęgnacyjnym.  Beatifulness wykracza poza schemat, zapraszając nas do zmiany wewnętrznego dialogu i oczyszczenia się z negatywnych, często obsesyjnych myśli na temat naszego wyglądu, które nakręcają spiralę stresu i zmęczenia.

Siła słów jest tak wielka, że za ich sprawą możemy kreować Piękno. Stają się one narzędziem, dzięki któremu świadomie łączymy się z naszym ciałem i istotą tego, kim naprawdę jesteśmy. 

MEDYTACJA SŁOWA

Poprzedni
Następny

Ćwiczenie jest bardzo proste. Wystarczy zatrzymać myśl na słowie, które do nas przyszło. Jego znaczenie pomaga odnaleźć emocje, które pojawiają się podczas praktyki Beautifulness, i zmienić sposób, w jaki postrzegamy siebie.

MEDYTUJ

Połącz się pozytywnie z pięknem

Bycie prawdziwie świadomym piękna oznacza wsłuchiwanie się w uczucia, które sprawiają, że dbamy o swój wygląd, przyjmując rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę. Medytacja trenuje umysł. Pozwala wyciszyć rozpraszające nas myśli i odnaleźć emocje prowadzące ku dobremu samopoczuciu. Dobre samopoczucie odbija się pozytywnie  na naszym wyglądzie, pomaga skupić się na tu i teraz, i odkrywać świadome piękno,  które chroni młodość i dobre starzenie.

Kolekcja kosmetyków pielęgnacyjnych AYUNA została zainspirowana postem. Formuły  wzbogacono koktajlem aromaterapeutycznym, by zaoferować relaks dla ciała i umysłu.  Uzupełnione zostały o FACIAL MEDITATION, metodę aplikacji, która czyni ze skóry centrum łączące się z naszym wnętrzem.

Optymalne doznania zmysłowe osiągniemy włączając w codzienne rytuały pielęgnacyjne fazę oczyszczania i dotyku, tworząc z nich kompletne ceremonie. 

MEDYTACJA TWARZY

Przygotuj odtwarzacz. Na oczyszczoną skórę zaaplikuj olejek aromaterapeutyczny i krem. Włącz nagranie i pozwól się poprowadzić. 

 

LUSTRZANA MEDYTACJA

Lustrzaną medytację wykonujemy oczyszczając wcześniej zarówno skórę, jak i myśli, ale jeszcze przed nałożeniem kremu lub serum. Przygotuj miskę z gorącą wodą do rytuału parowego. Dodaj do niej proszek lub olejek aromaterapeutyczny i przygotuj duży ręcznik do przykrycia głowy. Kiedy będziesz gotowa, włącz nagranie. 

 

dotyk

Dbaj o siebie tak, jak dbasz o swoich bliskich

Dotyk to znacznie więcej niż tylko odczucia na skórze. Dzięki znajdującym się w niej receptorom przekaz płynie wprost do mózgu. Zabiegi pielęgnacyjne  poprzez intencjonalne masaże stymulują mózg, co przyczynia się do naszego ogólnego, dobrego samopoczucia.

Masaż I LOVE YOU to prezent, który dajesz sama sobie. To niezwykła ceremonia dla skóry i zaproszenie, by cieszyć się chwilą. Poza wzmocnieniem przenikania składników, ruchy te pomagają na chwilę oderwać się i ostatecznie prowadzą do zdrowszego wyglądu.

Technika polega na wykonywaniu spokojnych i świadomych ruchów,  które pomagają stworzyć idealną przestrzeń, byś mogła doświadczać tej chwili i delektować się podróżą do ukochania siebie.