Lata mijają, a Ty czujesz, że upływający czas odciska piętno i na Twoim wyglądzie? Jeśli chcesz naturalnie wspomóc swoją skórę i spowolnić proces jej starzenia, uzupełnij swoją pielęgnację masażem twarzy. Regularnie wykonywany przyniesie wiele korzyści nie tylko Twojej skórze.

Skąd wziął się masaż twarzy?

Sam masaż wydaje się być tak stary, jak historia ludzkości, choć pierwsze wzmianki o nim znajdujemy w pismach Hipokratesa czy Galena. Prawdopodobnie narodził się w starożytnych Indiach i Chinach. Początkowo był nieodłączną częścią rytuałów religijnych, z czasem jednak zaczęto praktykować go również dla zachowania zdrowia i młodości. Masaż twarzy w kosmetyce profesjonalnej pojawił się na początku XX wieku. Jego rozwój zawdzięczamy takim postaciom jak Helena Rubinstein i Elizabeth Arden.

Czy masaż twarzy działa odmładzająco?

Żeby zrozumieć działanie masażu twarzy trzeba sięgnąć do anatomii. Mięśnie posiadają przyczepy, którymi najczęściej łączą się z kośćmi. Mięśnie mimiczne co najmniej jednym przyczepem łączą się ze skórą. Skutkuje to ich szybszym wiotczeniem, co powoduje powstawanie zmarszczek i zmianę owalu twarzy. Jeśli mięśnie będą dobrze odżywione i napięte, nasza skóra długo pozostanie jędrna, a rysy młode. Masaż twarzy wpływa na dotlenienie i odżywienie tkanki mięśniowej, a tym samym na nasz wygląd.

Jak masaż twarzy działa na skórę?

Profesjonalny masaż twarzy jest zwykle elementem profilaktyki przeciwstarzeniowej. W gabinetach kosmetycznych wplata się go w inne zabiegi, ale coraz częściej jest oferowany jako samodzielna procedura. Dlaczego? Ze względu na jego wszechstronne działanie. Masaż:

Masaż twarzy redukuje stres

Masaż, oprócz niewątpliwych właściwości pielęgnacyjnych, ma również silny wpływ na nasze samopoczucie. Poprzez zmniejszenie napięć uwalnia nas od bólu głowy. Okazuje się również, że może zmniejszać poziom kortyzolu, hormonu stresu odpowiedzialnego za przyspieszanie starzenia. Wspiera funkcje układu odpornościowego, poprawia także jakość snu. Masaż twarzy może powodować wzrost poziomu serotoniny i dopaminy, hormonów pozytywnie wpływających na nasz nastrój.

Jaki jest najskuteczniejszy masaż twarzy?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Masaż staje się zabiegiem coraz popularniejszym, polecanym jako naturalne odmładzanie twarzy. Nie bez powodu nazywa się go nawet liftingiem bez skalpela. Jest jednak kilka masaży, które zdają się królować w gabinetach kosmetycznych jako alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej.

Kobido

Uważany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie masaży twarzy. Kobido wywodzi się z Japonii i prawdopodobnie został stworzony w XV wieku na zlecenie cesarskie. I chociaż autentyczne Kobido wykonuje na świecie niecała setka osób, to dzięki znajomości kilkudziesięciu elementów można przeprowadzić niezwykle skuteczny, odmładzający masaż twarzy. Jakie efekty można zaobserwować?

Choć to niezwykle intensywny masaż, Kobido działa relaksująco, pomaga niwelować stres i napięcia, łagodzi bóle głowy, a nawet zmniejsza objawy bruksizmu. Po sesji masażowej skóra jest wyraźnie wypoczęta i odmłodzona, a wykonanie serii zabiegów daje długotrwały efekt przeciwstarzeniowy.

Kasaji

Ten masaż to rodzaj drenażu limfatycznego, podczas którego używa się specjalnego kamienia. Jeśli znasz płytkę Gua Sha, z pewnością domyślisz się, że są to pokrewne masaże. Choć korzenie Kasaji tkwią w medycynie chińskiej, został on, podobnie jak Kobido, opracowany w Japonii. To zabieg niezwykle delikatny i bardzo przyjemny w odczuciach, a jednocześnie skutecznie niwelujący różne obrzęki. Świetnie sprawdza się w profilaktyce przeciwstarzeniowej, niweluje zmarszczki mimiczne, zmniejsza niedoskonałości w okolicach oczu. Pomaga też udrażniać zatoki, więc jeśli masz problemy z częstymi infekcjami, wybierz się na sesję Kasaji.

Zoga Face

Połączenie masażu i zaawansowanych technik manualnych, który ma na celu zlikwidować napięcia w obrębie mięśni i powięzi. Dzięki temu Zoga Face przywraca symetrię rysom twarzy, poprawia krążenie krwi i limfy i wyraźnie ujędrnia. W trakcie zabiegu masujący lokalizuje źródła napięć i rozluźnia je, przywracając mięśnie do naturalnej pozycji. To jeden z tych masaży, w trakcie którego terapeuta pracuje również w ustach. Co zyskujesz?

Quiro

Ten masaż pochodzi z Hiszpani i skupiony jest na miejscach, w których powstają zmarszczki. Ruchy są bardzo głębokie, dlatego mocno wpływają nie tylko na tkankę mięśniową, ale również na układ nerwowy. Masaż niezwykle mocno pobudza krążenie, a dzięki temu przyspiesza eliminację toksyn, intensywnie dotlenia i stymuluje naturalne procesy regeneracji. W efekcie otrzymujemy lifting twarzy bez skalpela, czyli dokładnie to, czego większość z nas oczekuje. Co jeszcze daje masaż Quiro?

Jak łatwo zauważyć, większość popularnych technik masażu działa podobnie. Dobrze wykonany masaż zawsze przyniesie efekty, w postaci bardziej ujędrnionej i lepiej napiętej skóry. Pomoże poradzić sobie z problemami takimi jak podwójny podbródek, zaburzony owal twarzy, pogłębione bruzdy nosowo – wargowe czy kurze łapki.

Czy robić masaż twarzy w domu?

Tak! Poranny masaż twarzy pozwoli usunąć senną opuchliznę i doda skórze energii. Wykonany wieczorem zrelaksuje skórę po całym dniu, poprawi krążenie i zwiększy wchłanianie składników aktywnych. Wykonując go regularnie, bardzo szybko zauważysz, że skóra jest lepiej napięta, a drobne zmarszczki zniknęły.

Gua Sha

Czym masować twarz w domu?

Możesz wykonać masaż dłońmi lub zastosować roller bądź płytkę z kamieni szlachetnych. Niezwykle popularne są rollery z jadeitu, ale możesz spotkać też ametystowe, obsydianowe czy z różowego kwarcu. Wybierz według własnych preferencji. Ważne jest, by masaż wykonywać ruchami do góry i od środka na zewnątrz, zachowując kierunek przebiegu mięśni. Instrukcje bez problemu znajdziesz w internecie.

Masaż poprzedź oczyszczeniem skóry i aplikacją olejku. Tu świetnie sprawdzi się CELLULAR OIL od AYUNY, olejek komórkowy z mikrolipidami z oliwek. Dzięki niemu pobudzisz swoją skórę, by zaczęła odnawiać swoje naturalne zasoby energii. A dodatkowo odżywisz ją, nawilżysz i ukoisz.

Domowy masaż nie musi trwać długo. Jeśli robisz go regularnie, wystarczy 5-6 minut dziennie, by przyniósł Twojej skórze szereg korzyści.

Masaż, to zabieg towarzyszący człowiekowi od zarania dziejów. Dziś odkrywamy na nowo jego możliwości i zachwycamy się efektami, jakie daje nie tylko naszemu ciału. Dotyk wpływa kojąco również na umysł i duszę. Niesie relaks i odpoczynek, a w konsekwencji sprawia, że czujemy się dobrze sami ze sobą.