Czy kosmetyk może wpływać na nasze emocje, poprawiać samopoczucie i sprawiać, że czujemy się lepiej sami ze sobą? Może!  Po warunkiem, że zastosowano w nim wyciąg z roślinnych komórek macierzystych konopi siewnych (Cannabis sativa). A taki właśnie składnik znajdziecie w CREAM III.

Konopie siewne to zielone rośliny pochodzące z Azji Wschodniej. Są niezwykle popularne ze względu na ich farmakologiczną aktywność (zawierają terpeny i fenole), a także właściwości psychotropowe (kanabinoidy). Ekstrakt, który znajdziesz w kremach AYUNA zawiera przede wszystkim specyficzne frakcje lipidowe komórek macierzystych konopi i jest wolny od THC i CBD.

A czy wiesz, że mikrobiota skóry i mózg są połączone naturalną ścieżką, na której mikrobiom jest pierwszym ogniwem poprawiającym Twój nastrój?   

Jak to możliwe?

Badania pokazały, że skóra człowieka produkuje neuroprzekaźniki. To takie substancje, które umożliwiają komunikację między organizmem a mózgiem. Część z nich wpływa na samopoczucie i to, jak siebie postrzegamy. Jednym z takich neuroprzekaźników jest oksytocyna. Oksytocyna aktywuje w mózgu ośrodki przyjemności, modyfikuje nasze postrzeganie siebie i wpływa na to, jak postrzegają nas inni. Żeby ten proces mógł zachodzić poprawnie konieczny jest zdrowy mikrobiom.

Mikrobiom skóry to nasz trzeci mózg

Mikrobiom jest w stanie stymulować syntezę neuroprzekaźników w naszej skórze i łączyć się z mózgiem, przez co wpływa na nasz nastrój. A gdyby tak jeszcze pobudzić tę syntezę, by czuć się lepiej i wyglądać ładniej? Dokładnie tak działa ekstrakt z roślinnych komórek macierzystych konopi siewnych. Dostarcza skórze probiotyków, które stymulują mikrobiom do miejscowej produkcji koktajlu postbiotycznego. To daje początek syntezie skórnej oksytocyny i poprawia nasze samopoczucie.

Lepsze samopoczucie potwierdzają badania

Hiszpańscy badacze przeprowadzili szereg testów in vitro, które potwierdziły działanie ekstraktu z komórek macierzystych konopi. Zauważyli, że zmniejsza on stres mikrobiologiczny i ogranicza wpływ niekorzystnych mikroorganizmów na skórę. Wykazali też, że bakterie produkują miejscowy postbiotyk, który wyzwala syntezę oksytocyny.

Do analizy pozytywnej aktywacji mózgu po raz pierwszy w kosmetyce naukowcy wykorzystali obraz z rezonansu magnetycznego. Zauważyli wyraźną aktywację obszarów przyjemności już po 15 minutach od zastosowania ekstraktu w porównaniu z placebo. Po 28 dniach stosowania była ona jeszcze wyższa. Efekt ten porównali do wpływu, jaki na poprawę samopoczucia ma jedzenie czekolady. Określili, że są one bardzo zbliżone.

Ayuna Cream III

Koncepcja działania miejscowego postbiotyku opiera się na prostym założeniu: kto lepiej niż nasza własna, symbiotyczna mikrobiota może zadbać o naszą skórę? Nieustannie wychwytuje ona składniki odżywcze z otoczenia, przekształca je i wytwarza postbiotyczny płaszcz bogaty w bioaktywne metabolity, które mogą wchodzić w interakcje z komórkami naskórka i zakończeniami nerwowymi neuronów czuciowych.

Jeśli odpowiednio odżywiasz i dbasz o swoją mikrobiom, będzie on w równowadze, a miejscowy postbiotyk będzie pełen zdrowych i korzystnych dla skóry cząsteczek. Możesz jednak wspierać jego działanie stosując CREAM III z ekstraktem z komórek macierzystych Cannabis sativa. Pobudzisz naturalne mechanizmy naprawcze Twojej skóry, poprawisz jej elastyczność i nawilżenie i zredukujesz oznaki zmęczenia i stresu. Twoja skóra odzyska naturalną gładkość i promienny blask.