Kiedy słyszymy określenie kosmetyki certyfikowane, zwykle kojarzy nam się ono z bezpieczeństwem. Ayuna od zawsze stawiała nie tylko na jakość, ale i na pełne bezpieczeństwo kosmetyków. Dziś na poparcie tej obietnicy możemy pochwalić się certyfikatem MADE SAFE®. To jeden z najtrudniejszych do zdobycia certyfikatów, dlatego jego wartość jest dla nas podwójna. Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że MADE SAFE® to Oscar wśród wszystkich innych nagród.

Ten program certyfikujący koncentruje się na zdrowiu człowieka i ekosystemie. W podejściu do bezpieczeństwa składników nie ma tu miejsca na kompromis. Program ma na celu wyeliminowanie z rynku szkodliwych substancji chemicznych w trosce o bezpieczną i zrównoważoną przyszłość. Kidy kupujesz kosmetyki certyfikowane przez MADE SAFE®, w pełni świadomie stawiasz na produkty zdrowe i przyjazne środowisku naturalnemu.

Produkty, które ubiegają się o znak MADE SAFE® przechodzą rygorystyczną kontrolę. Kosmetyki certyfikowane są gruntownie sprawdzane, czy nie ma w ich składzie którejkolwiek z 6500 substancji zakazanych lub ograniczonych w użyciu. Wszystkie składniki są dokładnie badane pod kątem ewentualnego niepożądanego działania. Zespół specjalistów analizuje też drogę, jaką przeszły w procesie produkcji. Każda firma, którą otrzyma certyfikat MADE SAFE®, dołącza do elitarnej grupy, która kreuje nową jakość.

Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ aż cztery z naszych produktów otrzymały już to cenne wyróżnienie.
Kosmetyki certyfikowane przez MADE SAFE® to: Cream, Cream II, Balm i Essence. Jesteśmy pewni, że z czasem i inne nasze propozycje dołączą do tego grona. Dziś jednak przedstawiamy Wam nasze nagrodzone perełki.

Te dwa kosmetyki certyfikowane to kwintesencja filozofii „less is beauty”. Są wielofunkcyjne i dostarczą Twojej skórze dokładnie tego, czego potrzebuje. Zawierają regenerujące fitopeptydy z korzenia kurkumy i wąkrotki azjatyckiej, które przyspieszają odnowę komórkową. Plazma z komórek owoców granatu, bawełny arabskiej i zielonej marchwi to niezwykle silna mieszanka antyoksydantów, która ochroni Twoją skórę przed przyspieszonym starzeniem przez cały dzień. Ekstrakt z komórek zielonej marchwi koi, łagodzi i redukuje zaczerwienienia. Naturalne oleje z oliwek i słodkich migdałów zapobiegają ucieczce wody i utrzymują prawidłowy poziom nawilżenia. Dodatkowo w CREAM II znajdziesz wosk pszczeli, który głęboko odżywia suchą i odwodnioną cerę. Kropką nad „i” jest aromakologiczny Koktajl Piękności, który otula zmysły niepowtarzalnym aromatem i natychmiast poprawia samopoczucie.

Wśród wyróżnionych preparatów znalazł się również Wasz ulubiony peeling białkowy. Choć nie zawiera złuszczających drobinek, łączy w sobie zalety peelingu enzymatycznego i mechanicznego. Jego siłą są alfa-aminokwasy (asparginowy i glutaminowy), dzięki którym umożliwia delikatne i skuteczne eliminowanie martwego naskórka. Możesz zastosować go jako klasyczny peeling enzymatyczny lub nieziarnisty gommage. W peelingu znajdziesz również łagodzący i antyoksydacyjny glukonolakton i ferment kokosowy, który wzmocni Twój mikrobiom. A dzięki skwalanowi i oliwie z oliwek kosmetyk dba o barierę naskórkową i prawidłowe nawilżenie.

Na półce z hasłem kosmetyki certyfikowane przez MADE SAFE® znalazła się również nasz kultowy BALM. To głęboko rewitalizująca maska z mikronizowanym obsydianem (“szkłem wulkanicznym”) i aktywnym węglem, która wszechstronnie dba o potrzeby cery. Redukuje nadmiar sebum i detoksykuje skórę, a jednocześnie dba o prawidłowe nawilżenie. Dzięki zawartości pullulanu nie tylko chroni przed utratą wilgoci, ale zabezpiecza skórę przed zanieczyszczeniami środowiskowymi. A w połączeniu z antyoksydantami z oliwek jest doskonałym wsparciem w walce z fotostarzeniem. Co więcej, maskę z powodzeniem możesz używać do pielęgnacji skóry wokół oczu. Napina skórę i poprawia jej elastyczność, a przy tym łagodzi podrażnienia i stany zapalne.

Widzisz więc, że nie spoczywamy na laurach. Wiemy, że obietnice, które składamy, mają swoje pokrycie przede wszystkim w jakości kosmetyków. Mimo to, cieszymy się niezmiernie, że możemy dać Wam kolejny dowód na to, że AYUNA to marka odpowiedzialna nie tylko za swoje produkty, ale i za środowisko naturalne. Nasze kosmetyki, certyfikowane przez najbardziej uznane w świecie organizacje, stają się wyznacznikiem tego, jak dziś powinna wyglądać świadoma, naturalna, a jednocześnie luksusowa pielęgnacja.